Parastasul de un an al părintelui Vasile Urda

by

Sâmbătă, 23 mai 2020 la ora 12:30, a avut loc parastasul de un an al părintelui Vasile Urda, respectat și iubit membru al asociatiei noastre. Ceremonia a fost precedată de o frumoasă prezentare a vieții și activității părintelui Vasile, realizată de dna Daniela Urda și echipa sa de la Institutul ARITAS. Dna Urda, membră a asociatiei noastre, a inițiat și organizat ceremonia; îi mulțumim și o felicităm. A urmat o discuție la care au luat parte mai mulți participanți. Slujba religioasă a fost oficiată în biserica ortodoxă Adormirea Maicii Domnului din Alba Iulia de către părintele Ștefan Urda, fratele părintelui Vasile, în prezența episcopului Alba Iuliei, fiind transmisă prin videoconferință – Meet. Rugăm pe Sfinția Sa părintele Ștefan să accepte mulțumirile noastre pentru serviciu religios deosebit de frumos.

Alexandru Herlea

Etichete: , , ,

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s


%d blogeri au apreciat: