#10august: Mitingul Diasporei

by

Astazi, 10 si maine 11 august vor avea loc la Bucuresti (Piata Victoriei) si in alte orase din Tara, manifestatii cunoscute sub numele de « Mitingul Diasporei » la care participa nu numai romanii din diaspora, care numara astazi peste 5 milioane de suflete, dar si cei din Tara. Ei cer schimbarea guvernului Dancila-Dragnea, corupt si incompetent, care urmareste suprimarea independentei justitiei, a starii (statului) de drept si instaurarea unui regim de tip Putin – Erdogan.
Asociatia noastra este solidara cu toti cei care, respectand legea si drepturile omului, lupta pentru promovarea valorilor europene. Ea isi exprima toata admiratia pentru cei care, cu eforturi si sacrificii, participa fizic la manifestatie si multumeste membrilor sai care iau parte la aceasta. Manifestatii de solidaritate se vor desfasura in multe capitale si alte orase europene.
La Paris ele vor avea loc in Piata Trocadero (ora 18h00) si in fata Ambasadei Romaniei din Paris (la ora 18h30). Spera ca numerosi membri si sustinatori ai asociatiei noastre sa fie prezenti.

Alexandru Herlea

Etichete: , , , , , , ,

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s


%d blogeri au apreciat: