La Maison Roumaine: Declaraţie de Unire

by

În data de 28 martie 2018, la sfârşitul conferinţei organizate de asociaţia noastră, intitulată L’Union de la Moldavie/Bessarabie à la Roumanie dans une perspective historique, La Maison Roumaine a semnat Declaraţia de Unire a României cu Republica Moldova. Această acţiune face parte din activităţile pe care asociaţia noastră le dedică Centenarului Marii Uniri.

Citiţi declaraţia pe site-ul La Maison Roumaine, aici.


(Foto: Dorin Dusciac)

Etichete: , , , , ,

Un răspuns to “La Maison Roumaine: Declaraţie de Unire”

  1. La Maison Roumaine: Declaraţie de Unire | Ţărănista Says:

    […] La 28 martie a.c., urmând exemplul numeroaselor instituţii şi asociaţii din cele două ţări-surori – România şi Rep. Moldova – care au făcut declaraţii şi au lansat îndemnuri la unire, Asociaţia La Maison Roumaine (LMR) din Paris a semnat o Declaraţie de Unire a României cu Republica Moldova, pe care v-o prezint mai jos. Mai multe amănunte puteţi afla de pe blogul dlui Alexandru Herlea, preşedintele LMR. […]

    Apreciază

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s


%d blogeri au apreciat: